Çocuk Bakıcı İş İlanları

Sistem Nasıl Çalışıyor ? - Çocuk Bakıcı İş İlanları

Üyelik ve İlan Verme İşlemleri Nasıl ?
Sisteme BAKICI yada İŞVEREN olarak üye olduktan sonra ister Bakıcı Arıyorum Diye iş ilanı verebilir , İsterseniz ” Evde Çocuk Bakabilirim ” diye de ilan verebilirsiniz. Her iki durumda da iş ilanı arayan ve de bakıcı arayanlar sizlere sitemiz üzerinden ulaşacaktır.
İlan Vermek Ücretli Midir ?
Herhangi bir ÜCRET ödemem gerekiyor mu ? HAYIR , 2021 yılı sonuna kadar sitemizde sınırsız şekilde ilan vermek ÜCRETSİZdir. Daha sonraki zamanlar için site yönetim masraflarımızı karşılamak adına 3-5 tl ilan ücreti talebimiz olabilir.
Bakıcı Arıyorum , Nasıl İlan Vermeliyim ?

Öncelikle kendinizden biraz bahsedin ilanınızda, Halen evli misiniz,çalışıyormusunuz , önemli değilse yaşınız,evde kaç kişinin yaşadığı gibi genel bilgiler..Çünkü eğer çocuğunuz evde bakılacaksa bakıcı da sizden güven almalı.Çünkü bazı bakıcılar aile yaşantısına önem verirken bazıları da ödemeye göre güven istiyor.

Sonrasından kaç çocuğunuz var , sadece çocuğa mı bakılacak yoksa ev işi gibi genel temizlikler de yapılacak mı ?

Çocuğunuzun sayısı kaç , ikiz mi , sağlık rahatsızlığı var mı , uysallık durumu nedir ,yabancılara karşı durumu nedir ?

Çocuğunuzun yaşı , genel olarak huy ahlakı nedir ? … Bunlardan kısaca bahsetmelisiniz ki bahsettiğiniz kriterlere uygun bakıcı sizinle iletişime geçsin.

Bakıcıyı yatılı mı istiyorsunuz , çalıştığınız yerdeki kreş gibi yerde mi bakacak , evinizde mi bakacak , kendi evinde mi baksın gibi sorulara cevaben bir açıklama yazmalısınız.

Sosyal haklar mevcut mu , ssk yapılacak mı , ne gibi GÜVENCE şartları istiyorsunuz , sözleşme yapılacak mı , eğitim sertifikası istiyormusunuz ,bakıcının lisans durumunu ne istiyorsunuz gibi akedemik şartlarınız varsa bildirmelisiniz.

Bakıcı ulaşımı nasıl olacak , bayram gibi özel günlerde durum ne olacak  , ödeme nasıl olacak gibi soruları tek tek cevaplarsanız daha kısa sürede aradığınız kişiyi eminiz ki bulursunuz.

Bakıcı İle Anlaştım , Yola Nasıl Devam Etmeliyim ?

Anlaştığınız bakıcı sizin ilan şartında belirttiğiniz kriterlere uyuyorsa aslında geriye pek yapılacak birşey kalmıyor. sizlerin talep ettiği resmi evrakları ve bilgileri de sizlere sunabiliyor ve daha önce de referasnları varsa sıkıntı yok demektir.

ANCAK her ihtimale karşılık : Verilen referanslardan en az birkaç tanesi ile telefondan yada fiziksel görüşme ile teyit alın-bilgi alın.

Size sunulan evrakların orijinal ve doğru bilgiler olduğuna dikkat ediniz. Gerek duyarsanız Devlet sitelerinden size sunulan bilgilerin doğruluğunu araştırın,Yeterli olmaz ise karakoldan bakıcı hakkında TC si ile gerekli detaylara ulaşabilirsiniz.

Hala aklınızda şüpheleriniz var ise bir psikolog ile tek seanslık pedagoji görüşmesi ve avukat ile de anlaşma yapabilirsiniz.

Bakıcıyım , İşiveren İle Anlaştım , Yola Nasıl Devam Etmeliyim ?

Anlaştığınız işveren ile işe başlamadan önce bir ön görüşme ayarlayın.Çocuğu ile gerekirse dışarda tanışın. Sizde çocuktan ve çocuk anne-babasından enerji alıp güven duyarsanız yola devam ediniz.

Eğer güven almadınız ise para uğruna yola devam etmeyiniz.

İlanda belirtilen şartlar yerine getirilecek mi ,sosyal haklar tanınacak mı , aile size vaadedilen ödemeyi yapmaya gücü yetiyor mu , çocuk bakılacak mekan sizin için uygun mudur gibi soruların cevabını kendiniz bulunuz.

Gerek duyuyor ise , ailenin yaşadığı çevreye aile ve yaşantısı hakkında bazı küçük sorular sorbilirsiniz.

Buradaki Bakıcılara Güvenemedim , Özel Bakıcı Ayarlıyor Musunuz ?

Resmi olarak HAYIR. Bizler sadece bakıcı ve iş arayanları buluşturan bir website platformuyuz. Ancak çevremizde ortaklaşa çalıştığımız , İŞKUR ile resmi olarak çalışan , işkur destekli lisanslı-diplomalı bakıcılar mevcuttur.

Dilerseniz sizler için ön çalışma yapabiliriz ancak bu işlem ek hizmet ücretine tabiidir.Fiyatlandırma için bizlere site üzerinden ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Açıklama ?

Yakında eklenecek….

CocukBakicim.Com : 4904 sayılı Kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. Şikâyetleriniz için Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü'ne, 0212 249 29 87 numaralı telefondan veya Hacımimi Mahallesi Lüleciler Caddesi No:4 Beyoğlu/İstanbul adresinden ulaşabilirsiniz.

Filtreyi Kaydet
×